אודות

בשנת 2017, היזמים יוסי גרייבר ויובל קליין זכו בקול הקורא של העיריה והקרן לירושלים והפכו את טחנת הרוח ההיסטורית שהיתה נעולה במשך שנים למרכז שוקק חיים למבקרים מהארץ ומהעולם.
זאת באמצעות חברת ZUZU תיירות שתכננה, הקימה ומנהלת את המתחם לרווחת תושבי ישראל והתיירים.

 
אחרי עשרות שנים מקום המדינה, בהם המתחם עמד כמונומונט בקו הרקיע של ירושלים ללא פעילות, הפך המתחם את פניו והיום כל אחד מכם יוכל למצוא נקודת ענין מרתקת ומעשירה בחוויה ירושלמית ציונית וערכית.
מרכז מבקרים חדש, כנפיים מסתובבות באנרגיית רוח, חדר טעימות ליינות ירושלמיים, פארק בריחה - סודות מונטיפיורי, בית קפה עם נוף פנורמי לעיר העתיקה, סיורי סגווי, טיולי אופניים, סדנאות אמנות, אירועי תוכן וסיורים מיוחדים למשפחות החוגגות בר/בת מצווה במשכנות שאננים ועוד.

מי אנחנו?
יוסי גרייבר נולד וגדל בירושלים, יזם סדרתי ומרצה ליזמות, מורה דרך מוסמך, נשוי לדורית ואב לארבעה ילדים. בן משפחתו של שלמה יערי בונה הכנפיים של הטחנה לאחר קום המדינה.
יובל קליין, ג׳ינג׳י, נולד וגדל בתל אביב, משפטן, יפנולוג ובוגר אוניברסיטת טוקיו, נשוי לורד ואב לארבעה ילדים.

את הסיפורים והערכים עליהם גדלנו, הידע והאהבה העמוקה שאנחנו חשים לטחנת הרוח ולירושלים, נשמח להעביר לכם בליווי צוות מדריכים איכותי, מיוחד, דינאמי ומרתק, במגוון סיורי קונספט ייחודיים ובלעדיים במתחם.

למה דווקא מתחם טחנת הרוח עם ZUZU?
גם אם ביקרתם בטחנת הרוח אינספור פעמים, עם ZUZU תיירות תגלו חווית חדשות כשאתם אורחים שלנו.
את אהבתנו לירושלים אנחנו מעבירים לכם דרך מפגשים אנושיים מרתקים בטחנת הרוח עם הדמויות שהופכות את המקום לתיאטרון רחוב אנושי.
סיפורים מרתקים מאחורי הקלעים של הטחנה, הכוללים פתיחת דלתות של מבנים מסתוריים במתחם טחנת הרוח ובמקומות לא צפויים במשכנות שאננים. 

כל הטוב הזה יועבר לכם באהבה על ידי מדריכים נדירים במינם, בני שלושת הדתות והעדות המגוונות בעיר, כל אחד מהם נבחר בפינצטה ונבחן במיקרוסקופ כדי להיות ראוי להדריך אתכם ולשתף אותכם בסיפור הטחנה עם סיפורו הפרטי.

בסוף של יום סיור איתנו תגלו שאת המנגינה הזו אתם רוצים להמשיך ולנגן מההתחלה, עד לסיור הבא! 

בואו ליום כיף בטחנת הרוח
בחרו את אחת מהאופציות ואנחנו נחזור אליכם בהקדם.
מאשר/ת דוא"ל
תודה על פנייתכם
שלום לך,
ההודעה התקבלה במערכת.
נחזור אליכם בקרוב בשעות הפעילות של המשרד.
בברכה
צוות מתחם טחנת הרוח
השותפים שלנו
משרד העליה והקליטה
הרשות לפיתוח ירושלים
תודה שפניתם למתחם טחנת הרוח!
שעות המענה הטלפוני בימים א'-ה', בין השעות 9:00-16:00
**אין מענה לפניות חדשות בסופי שבוע וחגים**
אתם מוזמנים להשאיר הודעה במענה האנושי 02-5661441 או במייל [email protected], ונשמח לחזור אליכם במהלך שעות הפעילות
​תודה!