02-5661441

מאמרים | סיור סגויי סביב טחנת הקמח של מונטיפיורי

סיור סגויי סביב טחנת הקמח של מונטיפיורי

למה דווקא סגויי?
סיורים על סגויי הפכו להיות פופולריים בכל רחבי העולם, ויש לכך סיבה מצוינת. זהו כלי תחבורה יציב ואמין שמאפשר להגיע ממקום למקום בקלות, וקל מאוד ללמוד כיצד להשתמש בו. הוא מתאים במיוחד לאזורים עירוניים צפופים, בלי הצורך לחפש חניה או לשכור אוטובוס כדי לעבור בין התחנות השונות של המסלול. כל זה כאשר הסיור ממשיך להתנהל בגובה העיניים, אפשר לעצור בכל רגע ולהתעכב על כל המקומות הכי מיוחדים ומעניינים. הכול בהתאם לקצב ההתקדמות של הקבוצה.
סיורים על סגויי נוחים מאוד בערים שטוחות כמו תל אביב, והם יתרון של ממש בעליות המאתגרות של ירושלים.
 
 
מה אפשר לראות באזור הטחנה של מונטיפיורי?
העיר העתיקה רוויה באתרים היסטוריים הטומנים בחובם עבר עשיר ומרתק, ולצידם אטרקציות עכשוויות ומיוחדות. זוהי נקודת מפגש של היסטוריה, תרבויות שונות, נופים, מוזיקה ואוכל. לעיר העתיקה יש את הקצב שלה ואת החוקים שלה, וסיור באזור אינו דומה לשום מקום אחר בארץ.
 
 
ישן מול חדש
אחד המאפיינים הכי בולטים של האזור הוא השילוב בין העבר לבין העידן המודרני. קניון ממילא הוא סמל של תרבות הצריכה, של גלובליות ושל שפע. הקניון ניצב למרגלותיו של שער יפו וחומות העיר העתיקה, וזוהי רק אחת הנקודות שבהן ההיסטוריה פוגשת את ההווה ואת הקדמה. כך גם המתחם של מלון המלך דוד, שעטוף בשכבות- שכבות של אירועים היסטוריים, לצד היותו אחד מבתי המלון הנחשבים ביותר בארץ. ובהמשך הדרך נמצאות נקודות ציון שונות בהיסטוריה הקרובה של מדינת ישראל, של מנהיגים ופוליטיקאים פורצי דרך מקום המדינה ועד היום.
 
 
ההיסטוריה עדיין רלוונטית
שכונת משכנות שאננים היא אחד המקומות המרתקים ביותר באזור, בכמה וכמה דרכים שונות.
חומותיה של העיר העתיקה הן סמל לירושלים כולה ומוקד משיכה תיירותי, אך במאה ה-19 היו לחומות תפקיד משמעותי בשמירה על הביטחון של תושבי העיר. בתקופה הזו ירושלים כולה התרכזה בתוך החומות אשר הגנו עליה מפני כנופיות של שודדים. אך קצב הגידול הטבעי של התושבים הוביל בסופו של דבר למצוקה גדולה של מקום, ולצורך במציאת פתרונות חדשים. מסתבר שכבר אז היה צורך להיאבק בעבור דיור בר השגה.
משה מונטיפיורי יזם והוביל את הקמתה של משכנות שאננים, שהייתה השכונה הראשונה שנבנתה מחוץ לחומות העיר. ואילו היום הפכה השכונה למוקד של תרבות, אומנות ופלורליזם, והיא ממשיכה לייצר פיסות חשובות של היסטוריה.

בואו ליום כיף בטחנת הרוח
בחרו את אחת מהאופציות ואנחנו נחזור אליכם בהקדם.
מאשר/ת דוא"ל
תודה על פנייתכם
שלום לך,
ההודעה התקבלה במערכת.
נחזור אליכם בקרוב בשעות הפעילות של המשרד.
בברכה
צוות מתחם טחנת הרוח
השותפים שלנו
משרד העליה והקליטה
הרשות לפיתוח ירושלים
תודה שפניתם למתחם טחנת הרוח!
שעות המענה הטלפוני בימים א'-ה', בין השעות 9:00-16:30
**אין מענה לפניות חדשות בסופי שבוע וחגים**
אתם מוזמנים להשאיר הודעה במענה האנושי 02-5661441 או במייל info@zuzu.co.il, ונשמח לחזור אליכם במהלך שעות הפעילות
​תודה!